Projekty na pierwszy montaż i nie tylko

STEPGROUP DLA OEM i MRO

PROJEKTY NA PIERWSZY MONTAŻ
REALIZACJA ŁOŻYSKA SGI – Wsparcie dla producentów maszyn i urządzeń

• SGI to nie tylko dystrybucja części zamiennych (MRO) – to również wsparcie dla producentów maszyn tym samym poziomie, które gwarantują najwięksi producenci łożysk.

• Realizujemy projekty niestandardowe, wykonujemy kalkulacje łożyskowania oraz przewidywanej długości życia w danej aplikacji. Dobieramy rozmiar łożysk oraz wykonanie zgodnie z aplikacją, a także pomagamy dzięki doświadczeniu zdobytemu w innych projektach.

• Stosujemy rozwiązania sprawdzone u wiodących producentów maszyn na całym świecie

Siła biura handlowego SGI to budowanie i koordynowanie dystrybucji LIEBHERR, EVOLMEC oraz RKB – dzięki czemu możemy zaoferować wsparcie w każdym elemencie projektu zarówno przy precyzyjnych maszynach obróbczych, jak i olbrzymich żurawiach portowych.

Skupiając inżynierów z wielu różnych branż przemysłu, organizując spotkania łączące biznes ze sportem i rozrywką, zapewniamy warunki do wymiany informacji i wspólnego rozwoju.

Wsparcie przy fazie selekcji łożysk
– Zapewniamy rysunki techniczne
– Modele 3D
– Formaty .stp, .dwg, i inne na żadanie klienta
– Wykonania specjalne (tailor made)

Projekt – 4 stopniowego reduktora stożkowo-walcowego, klient: fabryka reduktorów i motoreduktorów.

Nowy projekt, pod który potrzebne było przeliczenie łożysk wału wyjściowego, obciążonego siłą osiową Fa = 80000[N]

Łożyska miały za zadanie przepracować co najmniej 20000 roboczogodzin i w tym celu przez klienta zostały wybrane następujące rozmiary łożysk:

23044 CAW33S1
24044 CAW33S1

Według symulacji zużycia pod wpływem działających sił i zadanych temperatur, nasze analizy wykazały, że ten rozmiar łożyska może okazać się niewystarczający i warto jest zastosować łożyska większe o jedną serię.

Gdyby w tej samej aplikacji zastosować większe łożyska o jedną serię wyżej


(serie łożysk baryłkowych)

Tj.
24044 CAW33S1
23144 CAW33S1

To udałoby się w znaczący sposób wydłużyć żywotność łożysk, przy niewielkich zmianach konstrukcyjnych i spełnić wymagania klienta aż z naddatkiem, dokładne wyliczenia godzinowe w tabeli poniżej:

Oczywiście pełen raport posiadał łącznie dużo więcej szczegółowych wyliczeń, a w tabelach powyżej przedstawione są tylko skrótowo rezultaty. Metodologia obliczeń jest zgodna z tymi, które są międzynarodowym standardem, czyli normami ISO 16281:2008 oraz ISO 76:2006.

Blok 910 – Jaworzno

W celu zapewnienia dostaw olbrzymich ilości węgla do spalania w największym kotle węglowym w grupie Tauron, niezbędne są urządzenia pozwalające na jego szybki i efektywny transport. Rocznie, będzie to nawet do 2,4 milion ton węgla – taką ilość przewiezie około 40 tys wagonów o średniej ładowności 60 ton, a nowy kocioł jest w stanie spalić zawartość jednego wagonu w ciągu zaledwie 10 minut.
Step Group zapewnił wsparcie konstruktorom tych urządzeń w zakresie łożyskowania. Dzięki znakomitemu kontaktowi z działem projektowym Liebherr Components, wszystkie elementy były niezwykle dokładnie opracowane. Dostarczone łożyska były idealne zarówno pod kątem konstrukcyjnym, jak i dnia dostawy, który był przez klienta zaplanowany względem postępów budowy.

Czas produkcji zamknął się poniżej 5 miesięcy, oprócz samego łożyska oferujemy transport ponadnormatywny dla największych średnic oraz w razie potrzeby skrzynie pozwalające w bezpieczny sposób składować łożysko przez dłuższy okres czasu (na przykład jako część zamienna).

Dostawa Liebherr
Jaworzno, Liebherr, Elektrownia

Projekt EVOLMEC – łożysko krzyżowe

Aplikacja :
Tokarka karuzelowa, o wysokiej klasie dokładności, służąca do wycinania elementów metalowych dla przemysłu lotniczego.
Projekt został wykonany w ekstremalnie atrakcyjnym czasie poniżej 3 miesięcy, wraz z kołnierzami ustalającymi. Pozostali producenci na podobne łożysko potrzebowali od 5 do 7 miesięcy – zapraszamy do zapytań i sprawdzenia naszej dostępności.

Projekty OEM – duże i małe

W swojej ofercie mamy zarówno główne łożyska dla zwałowarek, jak i pomniejsze wieńce służące do obrotu żurawi serwisowych. Dla każdego projektu OEM zapewniamy nasze wsparcie techniczne w zakresie doboru łożyska do planowanych warunków pracy, oraz własne wyliczenie dotyczące długości życia łożyska oraz wszystkich innych aspektów. Dopuszczamy zmiany klienta względem katalogu produktu, a dzięki produkcji na miejscu w Europie – zmiany jesteśmy w stanie wprowadzić niemal na każdym jego etapie.

Poczynając od zaledwie kilkuset milimetrów, a kończąc aż na kilkunastu metrach – nasze portfolio produktowe pozwala na wzięcie udziału w każdym projekcie.

Łożyska pakowane są w sposób zabezpieczający je zarówno na czas transportu, jak i ewentualnego składowania. Realizujemy dostawy pod drzwi, współpracując z firmami przewozowymi, nasze klienta podaje jedynie datę i dzień dostawy.

Projekty OEM dla firm projektujących linie produkcyjne i nie tylko

Proponujemy rozwiązania OEM dla superprecyzyjnych aplikacji takich jak roboty spawalnicze, nasze łożyska możemy wykonać z pomniejszonymi wartościami luzu i w najwyższych klasach precyzji.

Proponujemy atrakcyjne terminy dostaw, wsparcie techniczne bazujące na doświadczeniu z poprzednich projektów oraz indywidualne modyfikacje w wykonaniu łożyska. Jesteśmy tak dynamiczni i elastyczni jak współczesne działy konstrukcyjne i zleceniodawcy.

LOZYSKA WIELKOGABARYTOWE NASZE REALIZACJE OEM I MRO

Łożyska dla producentów ceramiki!
Step Group Industry, wraz ze szwajcarskim producentem łożysk tocznych, prezentuje
alternatywę dla przemysłu ceramicznego. Bardzo popularne młyny SACMI to znana nam aplikacja w której nasze łożyska sprawdzą się niesamowicie dobrze.
• Łożyska dla młynów ceramicznych
• Dostępność prosto z magazynu
• Jakość Premium
• Atrakcyjne warunki cenowe
• Sprawdzony produkt (referencje na życzenie)

TF_23096ECAW33XS1
TF_239-600ECAW33XS1 (1)

Łożysko dzielone – Elektrownia wodna, turbina Kaplana, koparka kołowa

Łożysko dzielone, które znacząco ułatwia montaż łożyska w trudno dostępnych miejscach, dzięki dzielonym pierścieniom skraca znacząco czas ewentualnych wymian oraz umożliwia uproszczone rozwiązania konstrukcyjne, które pomimo zastosowania dużych łożysk nie wymuszają na użytkowniku demontażu całej zabudowy.

Tego typu rozwiązania łożyskowe mogą również być przydatne w trudnych warunkach wydobycia węgla kamiennego, gdzie jest bardzo ograniczona przestrzeń, a każdy przestój jest dużym problemem. Zapewniamy pełne wsparcie inżynieryjne pozwalające skutecznie dobrać łożysko do aplikacji, zarówno dla nowych konstrukcji – jak i w celu zastąpienia używanych aktualnie łożysk takimi w wykonaniu dzielonym.
Dla użytkowników MRO zalecamy dokładną analizę aplikacji i jej zabudowy, ponieważ zazwyczaj łożyska dzielone charakteryzują się szerszym pierścieniem zewnętrznym.

Typy łożysk dzielonych

Udostępniamy pełną dokumentacje techniczną, zarówno dla konstruktorów, jak i dla działów mechanicznych, które mogą dzięki temu skutecznie dobrać zamiennik. Do proponowanych łożysk możemy wykonać również zabudowy.

Prasy hydrauliczne. – Łożyska pracujące w kole zamachowym sprzęgła (NU 10/500 – 60/500)

Koło zamachowe pracujące przy produkcji felg samochodowych wymaga solidnych łożysk i dostępnych łożysk – RKB łączy zarówno dostępność bardzo dużych referencji prosto z magazynu wraz z jakością charakteryzująca segment Premium. Szczegółowe referencje na życzenie.

Maszyny tnące kamień – Evolmec

Dzięki włoskiemu doświadczeniu, mamy w swojej ofercie również niestandardowe wykonania specjalne włoskich producentów takich jak na przykład CPM (http://www.cpmbearings.com) – producenci OEM, którzy współpracują tylko i wyłącznie z fabrykami maszyn i urządzeń, częstokroć odmawiając przygotowywania ofert dla mniejszych odbiorców.

Jesteśmy w stanie przygotować ofertę na specjalne łożyska takie jak na przykład niestandardowe wykonania ze zwiększoną ilością elementów tocznych w celu poprawy sztywności łożyska – rozwiązania, które zostały opracowane przez włoskich producentów maszyn tnących granit i marmur. Zapraszamy do współpracy polskich producentów chcących skorzystać z wieloletniego doświadczenia liderów rynku.

Przekładnie

Przekładnie dla górnictwa, sprawdzone przez polskich użytkowników referencje łożysk to m.in.
• 31326 XES1 RKB
• 32230 P6EHB1
• NCF 1860 VCNRAZB
• NCF 1864 VZB
• 1876 VCNRAZB
• NCF 2964 VZBC3
• NJ 2232 EMAC3S1

CARB Łożyska RKB dla Przemysłu Metalowego

Łożyska sprężynowe to przodkowie toroidalnych łożysk wałeczkowych (SKF CARB lub RKB / FAG TORB).W przeszłości GPZ (URSS)był jednym z głównych producentów. Teraz EICH(Niemcy) to lider rynku w tym sektorze.
Są używane głównie przez klientów MRO, jako części zamienne. Klienci na pierwszy montaż zazwyczaj wybierają walce toroidalne (SKF CARB i RKB / FAG TORB).

Odbiorcami tych łożysk to najczęściej producenci z liniami ciągłego odlewania, tam gdzie łożyska narażone są na temperaturowe wydłużenie wału oraz bardzo duże obciążenia udarowe.

TORB

Łożyska toroidalne RKB są stosowane w obecności dużego obciążenia promieniowego, a także w aplikacja w których łożysko musi kompensować niewspółosiowość. Łożyska toroidalne RKB są montowane jako łożyska swobodne, mogą pracować w warunkach w której pojawia się rozszerzalność cieplna wzdłuż wału i oba pierścienie muszą być osiowo umieszczone po obu stronach.

Łożyska TORB mogą zostać zamówione zarówno ze wszystkimi wartościami luzu wewnętrznego od CN do C5 oraz z pełną ilością wałeczków, lub otworem stożkowym 1:12 lub 1:3

• Łożyska walca oporowego dla huty aluminium – 523397

Łożyska specjalne, spoza standardowych katalogów, z restrykcyjnymi wymaganiami, wykonywane pod zamówienie. Moment w którym wielu pomniejszych producentów łożysk musi ustąpić miejsca liderom rynku. Dla RKB jednakże nawet tak skomplikowane projekty jak łożyska o wadze przekraczającej 3 tony to wciąż szansa na konkurowanie z największymi markami – nasze nowoczesne fabryki pozwalają na wykonanie takich łożysk z najwyższą dokładnością, w żądanym wykonaniu

• Walcarka na gorąco

NUP 29/600 EMASP63RZB – Kolejna poważna referencja, która pojawiła się na polskim rynku z logiem RKB – nasze łożyska stanowią idealne zamienniki dla odpowiadających im referencji w katalogach pozostałych producentów, a wysoki standard produktu zapewnia bezproblemową eksploatację.

TF_NUP29-600EMASP63RZB

• Siarkopol filtr ciśnieniowy do rozdziału siarki. – 618/670

Łożysko 618/670 – łożysko filtra ciśnieniowego dla rozdziału siarki od pozostałej części zawiesiny, w procesie uzyskiwania czystej siarki. Podmiot strategicznej spółki Skarbu Państwa, Siarkopol należący do Grupy Azoty wybrał RKB – nasze łożyska są dostępne od ręki prosto z półki magazynowej, poziom cen bardzo przystępny przy zachowaniu właściwej kultury pracy łożyska i oczywiście brak oznak

 

Łożyska NJGL – PRZEKŁADNIE Winenergy

Przekładnie np. Winenergy, to kolejna z aplikacji pod która jesteśmy znakomicie przygotowani. Nasze produkty są znakomicie przystosowane do pracy w przekładniach tego producenta, zachęcamy do przesyłania zapytań.

Energetyka – Młyny węglowe

RKB podjęło w 2016 roku bezpośrednią współpracę z CFE (Comisión Federal de Electricidad), czyli rządową spółką zarządzającą niemalże całym rynkiem energii elektrycznej w Meksyku. Rozpoczynając współprace od młynów węglowych Foster Wheeler, RKB zostało stałym partnerem i realizuje dostawy zaopatrzenia na kolejnych zakładach energetycznych.
Łożyska są obliczone na około 10 lat bezproblemowej eksploatacji, a kolejne realizowane projekty dowodzą niezawodności naszych łożysk, co więcej dzięki dodatkowemu magazynowi RKB zlokalizowanemu w Meksyku mamy znakomitą dostępność i działy zaopatrzenia w elektrowniach bardzo chwalą sobie naszą współpracę.

URZĄDZENIA ZASYPOWE HUTNICTWO – ŁOŻYSKA LIEBHERR

Posiadamy wiedzę i doświadczenie również w najpoważniejszych aplikacjach dla hutnictwa, takich jak na przykład urządzenia zasypowe pracujące na Wielkich Piecach (Takich jak np. w Dąbrowie Górniczej), oryginalne części producenta Paula Wurth’a, kosztują dziesiątki tysięcy EUR. Step Group jako partner Liebherr Components w Polsce proponuje znacznie korzystniejsze warunki, przy odwzorowaniu 1:1 oryginalnej części. Gwarantujemy dostarczenie stuprocentowego odpowiednika dla danej aplikacji, nawet dla nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych.

• Dźwigi Konecranes i nie tylko

Łożyska w dźwigach portowych zagranicznych producentów to częstokroć duży problem w momencie wymiany – producenci nie udostępniają rysunków technicznych i ofertują jedynie wymianę oficjalnym serwisem wraz z dostarczeniem części zamiennych co znacząco zwiększa koszty.

Znamy numerację Rothe Erde, potrafimy dobrać zamienniki dla większości części OEM na podstawie numeru katalogowego, oprócz tego dysponujemy laboratorium metrologicznym, które może rozwiać ostatecznie wszystkie wątpliwości konstrukcyjne. Proponujemy klientom rozwiązania dzięki którym zaoszczędzą zarówno czas, jak i pieniądze.

• Łożyska dla kruszarek szczękowych

230/500 MC3W33
23196 CAC3W33XS1VL

Dla producentów takich jak:

– Terex (https://www.terex.com)
– Tesmec (https://www.tesmec.com/it)
– Drillmec (http://www.drillmec.com/en/)
– Enteco drill (http://www.entecodrill.com/en/company.html)
– Perlini Equipment (http://www.perlini-equipment.com)
– Metso (https://www.metso.com)

RKB_ROVSX_for_Vibrating_Machinery_Web

• Łożyska RSL

Łożyska walcowe, dwurzędowe – typu RSL – z pełną liczbą wałeczków o zwiększonej sztywności. Klient – przemysł metalurgiczny.

Poniżej kilka przykładowych rysunków technicznych naszych łożysk.

EV-RSL183024

EV-RSL185015

EV-RSL185024

EV-RSL183015


Dodatkowe usługi i produkty

Kołnierze ustalające

Dla łożysk krzyżowych i nie tylko istnieje możliwość dorobienia kołnierzy ustalających

Gwarantujemy idealną płaskość powierzchni i precyzyjną włoską obróbkę. Możliwe jest również wykorzystanie materiału klienta, jeśli takie będzie życzenie. Mamy również swoich renomowanych dostawców, którzy mają bardzo dobrą dostępność i krótkie terminy.

Łańcuchy

Rolkowe transmisyjne oraz łańcuchy transportowe do przenośników. Również jako kompletny zestaw wraz z kołami, zgrzebłami i wałami