Przekładnie od Liebherr dla Robbins

Komponenty do budowy tuneli

Budowa nowego tunelu przez pasmo gór Bajkalskich może zwiększyć tranzyt z tego obszaru z 16 do ponad 100 mln ton rocznie. Obecnie rozbudowa tunelu Siewieromujskiego to największy projekt infrastrukturalny w Rosji. Bardzo trudne warunki geologiczne wymagały w latach 70′ nakładu pracy ponad 200 tysięcy osób, żeby poprowadzić tamtędy magistrale kolejową, a droga okrąża pasmo trudnym i prowadząym naokoło szlakiem.

Dzięki doświadczeniom z ukończonego w 1977 tunelu, wiadomo było, że jednym z największych zagrożeń w tym rejonie to aktywność sejsmiczna. Dlatego firma Robbins opracowała nowe przekładnie zmiany biegów maszyny drążącej tunele, wraz z przekładniami planetarnymi Liebherr. Cały moduł pozwala zmienić przełożenia i dostosować parametry pracy głowicy, w trakcie pracy i drążenia tunelu.

Dzięki temu, jedna maszyna może zostać użyta zarówna wobec twardych skał, jak również w obszarach sypkich. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu i kosztów oraz nie wymaga podjęcia decyzji o wyborze właściwej maszyny drążącej tunele.

Komponenty Liebherr
Wykonane tak, aby wytrzymać najbardziej ekstremalne zastosowania
Szeroko zakrojone usługi projektowe i doradcze
Kompleksowa obsługa napędów, skrzyń biegów, łożysk wieńcowych i innych elementów służących w maszynach drążących tunele