Rozwiązania inżynieryjne skrojone na miarę

Evolmec w niestandardowych aplikacjach

Większość producentów łożysk oferuje swoim klientom jedynie rozwiązania standardowe, do wybrania z katalogu. Jeśli klient ma problem z danym łożyskiem, to jeśli nie jest odbiorcą na pierwszy montaż to najczęściej ze swoim problemem musi poradzić sobie sam.

Ale nie dla współpracujących z Evolmec. Producent na podstawie zużytej części zamiennej znalazł słaby punkt łożyska, które niestety w aplikacji zaprojektowanej 50 lat temu nie było właściwie dobrane i w zakresie tych samych parametrów wymiarowych zastosował rozwiązania, które zwiększają żywotność danej części.

Poniżej zużyta część zamienna

Wobec bardzo okrojonego zakresu możliwości producent zdecydował się przede wszystkim na bezwzględnie idealne dopasowanie do otaczających łożysko elementów, zawężając tolerancje do bardzo wąskich zakresów górnych wartości tolerancji – zwiększając dokładność pasowania zarówno pierścienia wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Przez zastosowanie tak ścisłego pasowania, w celu uniknięcia uszkodzeń z powodu odkształceń, same łożysko zostało wykonane z luzem C3.

Razem z ulepszonymi jakościowo elementami tocznymi oraz lepszemu ich wycentrowaniu, udało się uzyskać produkt o lepszych parametrach w danej aplikacji, niż podobne z zewnątrz – ale tylko z zewnątrz, produkty konkurencji.

Problem z aplikacją? Kluczowym węzłem łożyskowym? Obecny dostawca podniósł ceny?
Zapraszamy do sprawdzenia oferty naszego biura projektowego! ’