Największy napęd ślimakowy świata

Partnerstwo Liebherr i eConowind

Liebherr dostarcza obecnie największe na świecie jednostki napędowe napędzane ślimakiem dla innowacyjnego systemu żeglarskiego firmy eConowind.
Jeden z klientów firmy Liebherr, holenderska firma eConowind opracowuje innowacyjne rozwiązanie, które w najbliższych latach zrewolucjonizuje żeglugę komercyjną. Olbrzymie, sięgające 40 metrów, stalowe żagle, które odciążają napędy statków kontenerowych używają napędów Liebherr . Dzięki sile wiatru zużycie paliwa spada nawet o 20%, co jest prawdziwym przełomem w ekonomii i ekologii transportu morskiego.
Używany na otwartym morzu, produkt Liebherr w pełni demonstruje swoje przewagi konkurencyjne i wkład firmy w zero-emisyjną gospodarkę. Napędy Liebherr to gotowe jednostki, które szczelnie zamknięte są odporne na działanie niesprzyjających czynników zewnętrznych, takich jak słona woda, czy pył. Specjalne uszczelnienia, powłoki antykorozyjne sprawiają, że nasze produkty znakomicie sprawdzają się w trudnych, morskich warunkach. Olbrzymi napęd ślimakowy, o średnicy zewnętrznej 1720 [mm] i wadze przekraczającej 1400 [kg].

Dzięki dostarczeniu rozwiązania skrojonego na miarę potrzeb tej wyjątkowej aplikacji, nie tylko wsparliśmy naszego klienta ale również dołożyliśmy swoją cegiełkę do walki o redukcję gazów cieplarnianych i niskoemisyjny transport.