Łożyska promieniowo – osiowe

Roboty i zautomatyzowane linie produkcyjne dla naszych łożysk promieniowo - osiowych

W dobie Przemysłu 4.0 roboty spawalnicze zdobywają coraz większe znaczenie, ten trend popularyzacji urządzeń spawalniczych na rynku robotów przemysłowych ma kilka podstawowych przyczyn. Z ich powodu rynek ten z całą pewnością będzie się w najbliższych latach dynamicznie rozwijał, jakiego rodzaju przyczyny należałoby wymienić w pierwszej kolejności?

Jeden robot – cztery miejsca pracy.
Podstawowym problemem krajowych firm, wykonujących w szerokim zakresie prace spawalnicze, jest duża rotacja kadr. Wynika ona nie tylko z trudnych warunków pracy spawaczy, ale również z faktu, że wykwalifikowanych pracowników często trudno zatrzymać w swoim zakładzie. Wybierają oni kolejne firmy lub też wyjazdy na Zachód. Rozwiązaniem tego problemu są coraz popularniejsze roboty spawalnicze.

Robot spawalniczy w fabryce samochodów

Roboty podejmują się trudnych oraz szkodliwych zadań, odciążając pracowników – ciężko mówić o kradzieży miejsc pracy przez automatyzację, bo częstokroć dzięki robotyzacji udaje się utrzymać pozostałą część zakładu i wszystkie miejsca pracy towarzyszące.

Roboty spawalnicze nie są już jedynie domeną przemysłu samochodowego. Stały się one również dostępne dla wielu branż przemysłu. I co warte podkreślenia, nie tylko dla dużych graczy na rynku, ale również dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. – Dawniej, z możliwości zrobotyzowanego spawania korzystał głównie przemysł samochodowy czy duże przedsiębiorstwa z branży stoczniowej i budowlanej. Dziś, dzięki rozwojowi techniki, obsługa robotów jest dużo prostsza, a ich cena stała się przystępna nawet dla małych przedsiębiorstw. Teraz także one mogą sięgać po rozwiązania, które nie tylko pozwalają na uzyskanie lepszej jakości i wydajności, ale także rozwiązują… problemy kadrowe.

Step Group jako Biuro Handlowe włoskich producentów łożysk precyzyjnych, potrafi dostarczyć w krótkim terminie rozwiązania łożyskowe skrojone na miarę. Dzięki współpracy z producentami OEM dobieramy i dostarczamy dokładne odpowiedniki łożysk oryginalnie montowanych przez producentów. Wszystkie serie łożysk promieniowo-osiowych, których precyzja działania jest tak ważna w tym sektorze są dostępne u nas jako produkty katalogowe. Zapraszamy serdecznie do przesyłania zapytań, możliwe jest także odwiedzenie naszego centrum produkcyjnego w północnych Włoszech.

Łożysko produkcji EVOLMEC – Włochy

#Roboty to doskonałe pole do popisu dla łożysk promieniowo-osiowych, w których produkcji specjalizują się nasze włoskie fabryki. Wsparcie techniczne na każdym etapie począwszy od fazy projektowania wspólnie z naszym działem R&D nowych zastosowań #tailormade lub doboru katalogowych pozycji. Zapewniamy także awaryjne dostawy od rozmiaru ekwiwalentu YRT050-1080 #posteptech #POSTEP #quickstories

Zapraszamy do filmu