Goodwood Festival of Revival

Step Group z wizytą na Klasyce Motoryzacji

The Goodwood Revival to trzydniowy festiwal odbywający się co roku we wrześniu na Goodwood Circuit od 1998 r. przeznaczony dla wyścigowych samochodów i motocykli, które rywalizowałyby w oryginalnym okresie 1948-1966. Pierwsza edycja miała miejsce 50 lat temu, odkąd 9. książę Richmond i Gordon otworzył tor wyścigowy w 1948 roku, jadąc po torze w brytyjskim samochodzie Bristol 400. Większość ludzi ubiera się w okresowe ubrania, cały teren jest przyozdobiony w sposób, który pozwala naprawdę przenieść się w czasie. Jest to jeden z najpopularniejszych wyścigów motocyklowych na świecie i jedyne wydarzenie w Wielkiej Brytanii, które odtwarza złotą erę sportów motorowych z lat 50. i 60. XX wieku.

To jedyna taka okazja, żeby w jednym miejscu doświadczyć tylu tak autentycznych i kultowych akcentów przeszłości, wśród najbardziej oczywistych są prawdziwe wyścigi kilkudziesięcioletnich supersamochodów, z ryczącymi widlastymi ósemkami pod maską.

Dla gości specjalnych, jest możliwość przejażdżki pełną nitką toru w samochodach, które choć nie zawsze były w pełni wyścigowe – to w tamtym okresie auta cywilne, takie jak Ford GT40 budziły niesamowite emocje, a nie da się przejść obok nich obojętnie także i dzisiaj. Poniżej zdjęcie cywilnego samochodu Forda

A poniżej dla porównania jego wersja wyścigowa – warto zwrócić uwagę na wybrzuszenie w dachu – specjalnie zaprojektowane dla wersji wyścigowej, ponieważ w tak niskim samochodzie kierowca nie miał miejsca na kask – wybrzuszenie w dachu niwelowało ten problem 🙂

Była tu również autentyczna wioska żołnierzy amerykańskich – bardzo przekonująca, nawet co do posiłków 🙂

Nie zabrakło również smaczków dla fanów włoskiej motoryzacji

Festiwal jest z całą pewnością unikatowy, jest jedną z ważniejszych imprez motoryzacji klasycznej w Europie, zaraz obok rajdu Mille Migla, Monte Carlo Historique oraz odbywającym się co dwa lata Le Mans Classic. Każdemu z fanów motoryzacji polecam, w razie wizyty na tym festiwalu nie można zapomnieć o właściwym dla epoki ubiorze! Proszę zwrócić uwagę na kierowcę i jego partnerkę w tym samochodzie!

Lub tutaj kolejny przykład – pełna zgodność historyczna.

A dostosować się do tej epoki musiały nawet reporterki

Do zobaczenia na kolejnej edycji!

Elvis to miał gust do samochodów …